Diziler - Hz. Yusuf 11.04.2015 17:37

HZ. YUSUF - 45.BÖLÜM

Hazret-i Yusuf’un Kur’an-ı Kerim’de de geçen etkileyici ve dramatik hayat hikayesi izle7.com'da. Hz.Yusuf dizisi 45. bölüm Türkçe dublajlı haliyle izle7.com'da.

Mısır’da herkes yollara dökülmüş Yakub peygamberin gelişini beklemektedir. Hasret sona erecek, Yakub, bir ömür beklediği Yusuf’una kavuşacaktır. Yusuf’un 12 yıldız, güneş ve ayın önünde secde ettiğini gördüğü rüyası sonunda gerçek olur ve Rabbinin nimetiyle babasına kavuşur.

Mezopotamya’daki şehirlerden birinde dünyaya gelen Yusuf, güzelliğiyle kısa zamanda herkesin ilgi odağı olur ancak onun bu özellikleri kardeşlerinin kıskançlığına yol açar. Yusuf’ta zaman içinde dillere destan güzelliği dışında harikulade haller de görülmeye başlar. Bir gün bir rüya görür ve rüyasını anlattığı babası Hazret-i Yakub bu rüyasını kardeşlerine anlatmamasını ister. Yusuf kardeşleriyle çıktığı bir yolculukta kendisini kıskanan kardeşleri tarafından çölde bir kuyuya atılır. Kardeşleri eve döndüklerinde babalarına Yusuf’u kurtların yediğini söylerler. Hazret-i Yakub bu hikayeye inanmaz. Ancak Yusuf’un hasreti her geçen gün onun yüreğini dağlamaktadır. Bu arada çöldeki kuyunun yakınından geçen bir kervan sahibi Yusuf’u kuyudan çıkarır, Mısır’a götürür ve köle olarak satılığa çıkarır.

Künye:
Orijinal Adı: JOSEF THE PROPHET
Türkçe İsmi: HAZRET-İ YUSUF
Yönetmen: Ferecullah Silahşör
Oyuncular: Mustafa Zamani, Mahmud Pakniyet, Cafer Dehgan, Cihanbahş Sultani, Ketayun Riyahi, Leyla Bolukat 
Görüntü Yönetmeni: Resul Ahadi
Ses: Ahmed Amiri
Yapım Yılı: 2008
Yapım: CIMA Film Center 
Süre: 45 x 55 dakika

Devamını OkuYakub rüyasında Yusuf u kurt sürüsünün kovaladığını görür.Bir musibetin Yakub un hanedanlığına pusu kurduğuna yorumlar.Yusuf da bir rüya görür.Rüyasında hükümran olup taç giymekte ,onbir yıldız güneş ve ay kendisine boyun eğmektedir. Babasına anlattığında bunu kimseye anlatmamasını söyler. Ancak Bilha bunu duymuştur ve kardeşler arasında yayılınca Yusuf a rüyasını anlatması için baskı yaparlar.

Yorumlar Toplam 12 Yorum Var
 • Ali Yeniyurt 19.05.2020 01:45:33

  Pahali,masraflı bir filim.Yapanları kutlarız.

 • Tarık 02.05.2020 21:08:25

  gercekten rabbim muslumanlıgı yaygınlastıran kullarını mukafatlandıracıgı cennetle mucdeleyecegını belırtmıs

 • hasan lafçı 13.04.2020 03:44:13

  çok güzel emeği geçen herkezden ALLAH CELLE CELALÜ RAZI OLSUN

 • Mahmut karamustafaoğlu. 22.04.2019 14:14:27

  Bu dizi hakkın batıla galip geldiğini anlatan eğitici,öğretici ve düşündürücü bir dizi.İzlemekten usandırmayan güzel bir dizi.Severek izliyorum.Kuranıkerimde yusuf suresinden esinlenilerek hazırlanmış olmasını anlıyorum.

 • İSMAİL KAPLAN 18.01.2019 03:24:48

  HZ.YUSUF peygamberin etkileyici hayatını konu alan bu dizileri ekranlara getirenlerden ve emeği geçenlerden ALLAH razı olsun.Bizim peygamberimiz HZ.muhammed mustafa S.A.efendimize hayran olmamak mümkünmüdür.

 • Tüm Yorumları Göster

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR