Diziler - Hz. Yusuf 11.04.2015 17:26

HZ. YUSUF - 32.BÖLÜM

Hazret-i Yusuf’un Kur’an-ı Kerim’de de geçen etkileyici ve dramatik hayat hikayesinin 32. bölümü Türkçe dublajlı haliyle izle7.com'da.

Emektarı Karimama da ölünce Züleyha iyice yalnızlaşır. Akenaton Yusuf’u acil saraya davet eder. Kendisi için uygun bir eş bulduğunu bildirir. Yusuf’un da onayıyla hemen düğün yapılır. Yusuf’un bir kızı olduğunda 7 yıllık bolluk döneminin de sonu gelmiştir. Bunun işareti Akenaton’un gece vakti acıkmasıdır. Artık yeni dönemde bütün tedbirler tasarrufa yöneliktir.

Babil'e bağlı Fedan kentinde yaşayan Hz. Yakub uzun süredir oranın valisi olan dayısının (Laban) sürüsüne çobanlık yapmakla hayatını sürdürüyordu. Putperest olan Fedan halkı yağmur yağması için Babil in ana tanrıçası İştar a adaklar sunuyorlar , bu kente yağmur yağmamasının nedenini tanrıların Yakub un yaptıklarından hoşnut olmadıklarına bağlıyorlardı. Fedan kentinde Yakub insanların tek tanrıya inanmalarını ve Ona ortak koşmamalarını söylüyordu. Fedan halkı özellikle de İştar tapınağının kahinleri tüm öfkelerine rağmen vali Laban dan dolayı Yakub a bir şey yapamıyorlardı. Fedan halkından tanrıları küçümseyen birini Yakub' a gözdağı vermek için ölüm cezası verirler.Yakub tam ateşe atılacağı sırada kan parasını vererek kurtarır.Bu davranışı Mahkumun ve karısının kendisinin ve karısının iman etmesini beraberinde getirir. 

Devamını OkuYakub rüyasında Yusuf u kurt sürüsünün kovaladığını görür.Bir musibetin Yakub un hanedanlığına pusu kurduğuna yorumlar.Yusuf da bir rüya görür.Rüyasında hükümran olup taç giymekte ,onbir yıldız güneş ve ay kendisine boyun eğmektedir. Babasına anlattığında bunu kimseye anlatmamasını söyler. Ancak Bilha bunu duymuştur ve kardeşler arasında yayılınca Yusuf a rüyasını anlatması için baskı yaparlar.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR