Diziler - Hz. Yusuf 08.04.2015 17:14

Hz. Yusuf - 6.Bölüm

Kanal 7'nin büyük ilgi gören Hz. Yusuf dizisi 6.bölümüyle izle7.com'da ASHAB-I KEHF dizisiyle tanınan İranlı yönetmen Ferecullah Silahşör’ün yıllar süren titiz bir çalışmayla ortaya koyduğu dev yapım HAZRET-İ YUSUF dizisi izleyiciyi ekrana kilitlemeye devam ediyor.

Kardeşleri Yusuf u babasından uzaklaştırmak ve O ndan kurtulmak için plan yapmaya başlarlar. Babalarına Yusuf u kendileriyle kıra göndermesi için dil dökerler. Yusuf un da aklını çelip kendileriyle gelmesi için ikna ederler. Köyden uzaklaşınca Yusuf u öldürmeye kalkarlar ancak kardeşlerden Levi buna mani olur. Sonunda Kervanların bulabileceği bir kuyuya atarlar.

Mezopotamya’daki şehirlerden birinde dünyaya gelen Yusuf, güzelliğiyle kısa zamanda herkesin ilgi odağı olur ancak onun bu özellikleri kardeşlerinin kıskançlığına yol açar. Yusuf’ta zaman içinde dillere destan güzelliği dışında harikulade haller de görülmeye başlar. Bir gün bir rüya görür ve rüyasını anlattığı babası Hazret-i Yakub bu rüyasını kardeşlerine anlatmamasını ister. Yusuf kardeşleriyle çıktığı bir yolculukta kendisini kıskanan kardeşleri tarafından çölde bir kuyuya atılır. Kardeşleri eve döndüklerinde babalarına Yusuf’u kurtların yediğini söylerler. Hazret-i Yakub bu hikayeye inanmaz. Ancak Yusuf’un hasreti her geçen gün onun yüreğini dağlamaktadır.

Orijinal Adı: JOSEF THE PROPHET
Türkçe İsmi: HAZRET-İ YUSUF
Yönetmen: Ferecullah Silahşör
Oyuncular: Mustafa Zamani, Mahmud Pakniyet, Cafer Dehgan, Cihanbahş Sultani, Ketayun Riyahi, Leyla Bolukat
Görüntü Yönetmeni: Resul Ahadi
Ses: Ahmed Amiri
Yapım Yılı: 2008
Yapım: CIMA Film Center

Devamını OkuKardeşleri Yusuf u babasından uzaklaştırmak ve O ndan  kurtulmak için plan yapmaya başlarlar. Babalarına Yusuf u kendileriyle kıra göndermesi için dil dökerler. Yusuf un da aklını çelip kendileriyle gelmesi için ikna ederler. Köyden uzaklaşınca  Yusuf u öldürmeye kalkarlar ancak kardeşlerden Levi buna mani olur. Sonunda Kervanların bulabileceği bir kuyuya atarlar.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR