Gündüz Gece – Kırklareli | 18 Mart 2023

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Kırklareli'den izleyici karşısına çıktı. 

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıktı. Gündüz Gece ekibi bu hafta benzersiz doğal güzellikleriyle Kırklareli'den evlere konuk oldu.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gündüz Gece – Kırklareli-Kızılağaç | 4 Şubat 2023
BEKLENİLEN ZENNİK PİDESİ GELDİ 

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta Kırklareli’nin Vize ilçesinde bulunan Kızılağaç ve Akpınar köylerine misafir oldu. 
 
Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Gündüz Gece ekibi bu hafta Kırklareli Vize’nin Kızılağaç ve Akpınar köylerinden renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Gündüz gece ekibi ilk olarak Kızılağaç köyünde bir eve misafir oldu. Soba sıcaklığının muhabbete yansıdığı köy evinde Kürşat, Kızılağaç’a özel baldan tattı. Bir sonraki durak köydeki kadınların toplandığı bahçe oldu. Kürşat’a Kızılağaç’taki lezzetleri anlatan hanımlar yaptıkları yemeklerle parmak ısırttı.  
 
Kızılağaç köyünden ayrılan Gündüz Gece ekibi Akpınar Köyü’ne gitti. Köylü teyzenin bahçesindeki el yapımı fırını hem estetik hem de işlevsel açıdan dikkatleri üzerine çekti. Kürşat, hanımlarla yöreye ait zennik pidesini yaptı. Birbirinden güzel türküleri köylülerle birlikte söyleyen Kürşat Vize ilçesinden muhteşem manzaraları ekranlara taşıdı. 
  
Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…     

Gündüz Gece – Kırklareli-Kızılağaç | 4 Şubat 2023
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet