Gündüz Gece – Muğla-Milas | 14 Ocak 2023

MUĞLA MİLAS’TA TARİHE YOLCULUK

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta doğal güzellikleri, masmavi denizi, tarihi izleriyle Muğla Milas’a konuk oluyor. 
 
Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıkıyor. Gündüz Gece ekibi bu hafta Muğla Milas’ın Kıyıkışlacık’tan seyircisini selamlıyor. Gündüz Gece ekibi ilk olarak Kıyıkışlacık sahilinden gezisine başladı. Kıyıkışlacık sahilinde yaşayan balıkçılarla koyu muhabbete dalan Kürşat, ilk balık pazarının Kıyıkışlacık’ta kurulduğunu öğrendi. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Kıyıkışlacıklı bir teyzenin evi oldu. Kürşat, Kıyıkışlacıklı teyze ile gözleme yapan Kürşat, teyzenin kümesindeki renkli doğal yumurtaları görünce şaşkınlığını gizleyemedi.
 
Gündüz Gece ekibi son olarak Kıyıkışlacık’ın simgesi olan İasos antik kentine gitti. İasos antik kentindeki sütunları Gündüz Gece ekibi izleyenleri için görüntüledi. Kürşat, tarihi milattan önce 3 bine dayanan İasos meclisinden olmayan halka seslendi. 
  
Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de…     

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet