Bahar Kapıda - Osmaniye | 27 Kasım 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına, vakitli vakitsiz Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler  ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de…

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Yaşadığı bölgenin havasından suyuna, yemeğinden kıyafetine, kültüründen uygusuna merak edip her şeyi soran Bahar Gelir, bağda bahçede, dağda tarlada karşınıza çıkıyor.

Kimi zaman yediğiyle içtiğiyle, kimi zaman ise hissettiğiyle gerçek insan hikayelerine yolculuk yaptıracak Bahar Kapıda yaz ekranlarını şenlendiriyor.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla Pazar 19:30’da Kanal 7 ekranlarında…
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Elazığ-2 | 21 Ocak 2023
ELAZIĞ'DA KÜRSÜBAŞI GECESİ  
  
Anadolu’nun her köşesini gezip, Anadolu’nun gizli kalmış bölgelerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda programı meraklı ve keyifli sohbetlerle Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Elazığ’dan evlere konuk olacak.
 
Anadolu insanının samimiyeti, Türkiye’nin cennet köşeleri, birbirinden ilginç yaşam hikâyeleri Bahar Gelir’in içten sunumuyla Bahar Kapıda’da izleyici karşısına çıkıyor. Bahar Kapıda bu hafta Elazığ’dan renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Bahar Gelir gezisine Elazığ ile özdeşleşen Kürsübaşı’na katılarak başladı. Elazığ yöresel folklor ekibi çayda çıra oynarken Elazığ’a has klarnet de oyuna sesiyle eşlik etti. Kürsübaşından ayrılan Bahar Gelir, Elazığ’da bir köy evine konuk oldu. Elazığ’a özgü etli kofik dolması, yaprak sarması, etli börek ve sırın gibi mükemmel lezzetleri tadan Gelir, bu eşsiz lezzetlerin tarifini izleyenlerle paylaştı.  
 
Bahar Kapıda ekibi Elazığ gezisinin devamında Elazığ’da bulunan Ahıska Türklerinin yaşadığı konteyner kenti ziyaret etti. Bahar Gelir konteyner kentte yaşayan çocuklarla sevgi dolu anlar yaşarken öte taraftan çekilen zorlukları da ekranlara taşıdı. Bahar Gelir’in Elazığ’da son ziyareti 77 yaşında çocuklara ve gençlere okuma bilincini aşılamak için önder olan Saniye teyze oldu. Saniye teyzeyle sohbet eden Gelir, onun yaşam öyküsünü dinlerken duygu dolu anlar yaşadı. 
  
Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile Cumartesi ve Pazar 21:15’te Kanal 7’de…
Bahar Kapıda - Elazığ-2 | 21 Ocak 2023
Bahar Kapıda - Malatya | 24 Aralık 2022
KAYISI DİYARI MALATYA’NIN BİLİNMEYEN YÖNLERİ BAHAR KAPIDA’DA
  
Anadolu’nun her köşesini gezip, Anadolu’nun gizli kalmış bölgelerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda programı meraklı ve keyifli sohbetlerle Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda kayısının başkenti Malatya Kale’den ekranlardaki yerini alacak. 
 
Anadolu insanının samimiyeti, Türkiye’nin cennet köşeleri, birbirinden ilginç yaşam hikâyeleri Bahar Gelir’in içten sunumuyla Bahar Kapıda’da izleyici karşısına çıkıyor. Bahar Kapıda bu hafta Malatya Kale’nin eşsiz lezzetlerini, samimi ve hoş sohbet insanlarını ekrana taşıyor. Annesinin memleketini gezmeye gelen Bahar Gelir, ilk olarak türkülere konu olan Fırat Nehri’ne gitti. Fırat Nehri’nde motorla gezintiye çıkan Gelir, Malatyalı balıkçı ile balıkçılığa dair sohbet etti. Gezinin devamında karaya çıkan Bahar Kapıda ekibi hurma bahçesini ziyaret etti. Bir yandan hurma toplayan Bahar Gelir, diğer yandan bahçe sahiplerinin hayat öykülerini dinledi. 
 
Bahar Kapıda ekini daha sonra Malatyalı bir ailenin evine konuk oldu. Peynir yapan ev sahibine yardım eden Gelir, iyi bir peynirin püf noktalarını yerinde öğrendi. Bahar Kapıda ekibi son olarak Kale’nin meşhur çarşısını gezdi. Çarşı esnafını ziyaret eden Gelir, Malatya kayısısından yapılan ürünlerin satıldığı bir dükkana girdi. Dükkan sahibinden kayısı çekirdeği yağının faydalarını dinleyen Gelir, esnafın keyifli sohbetiyle neşe dolu anlar yaşadı.  
  
Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile Cumartesi ve Pazar 21:15’te Kanal 7’de…

Bahar Kapıda - Malatya | 24 Aralık 2022
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet