Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 13 Kasım 2022

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı ile ekranlarınıza geliyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı ile İslamiyet’i doğru yaşamak için dikkat edilecek hususları ve akıllara takılan soruları canlı yayında ekrana taşıyor.

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı yeniden izleyicisiyle buluşuyor. Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sade ve etkileyici anlatımıyla izleyici karşısına çıkacak olan Muhabbet Kapısı’nda her hafta manevi hayatları zenginleştiren sohbetler gerçekleştirilecek. Programda ayrıca sosyal medya üzerinden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ve Hz. Muhammed’in hadisleri ışığında yanıt aranıyor.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı Perşembe ve Pazar günleri canlı yayınla Kanal 7’de...
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 25 Aralık 2022
HZ. MUHAMMED VE HZ. AİŞE ÖRNEK EVLİLİK HAYATLARI MUHABBET KAPISI’NDA 
     
İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekranlardaki yerini alıyor. Muhabbet Kapısı’nda bugün İslam önderi Hz. Muhammed ve eşi Hz. Aişe ile olan örnek iletişimi konu olacak.  
     
Dini konularda akıllara takılan sorular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu hafta Müslümanların öncüsü Hz. Muhammed’in eşi Hz. Aişe ile olan iletişimi ve Hz. Aişe ilgili merak edilenler ele alınacak. Karataş, ‘Hz. Muhammed Hz. Aişe ile nasıl tanıştı? Hz. Muhammed ve Hz. Aişe evlendiklerinde kaç yaşındalardı? Hz. Aişe en çok kimi kıskanırdı? Hz. Aişe neden iftiraya uğradı? Hz. Muhammed Hz. Aişe’ye hangi ismi vermiştir ve hangi künyeyi takmıştır? Hz. Aişe’nin odası nasıldı? Hz. Aişe fetva verir miydi? Hz. Muhammed neden Hz. Aişe’nin odasına defnedildi?’ sorularını Muhabbet Kapısı’nda yanıtlanacak.      
   
İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.     
  
Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09.50’de Kanal 7’de...    

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 25 Aralık 2022
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 5 Ocak 2023
ÖLMEDEN ÖNCE MEZAR YERİ ALINIR MI? 
 
Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta her canlının tadacağı ölüm ve ölen kişinin ardından yapılması gerekenler konuşulacak. 
    
İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor.  Muhabbet Kapısı’nda bu hafta İslam dini açısından ölüye taziye adabı konusunu ele alınacak.  Ölen kişinin arkasından yapılması gerekenler hakkında akıllara takılan soruları Prof. Dr. Mustafa Karataş canlı yayında yanıtlayacak. Karataş, ‘Ölmeden önce mezar yeri alınır mı? Taziye evinde yemek dağıtılır mı? Taziyenin süresi var mıdır? Ölünün ardından kaç gün yas tutulur? Mezarlıkta havlu dağıtmak doğru mudur? Ölen kişinin kıyafetlerini ne yapmak gerekir? Ölünün ayakkabıları kapıya bırakılır mı? Ölünün namaz, yemin ve oruç borçları nasıl ödenir? Ölünün ardından hatim yapmak mı yoksa mevlit okutmak mı daha doğrudur?’ sorularını cevaplandıracak.  
  
Toplumda fikir ayrılığına neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.     
   
Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09.50’de Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.    

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 5 Ocak 2023
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 19 Ocak 2023
İSLAM’DA MİRAS PAYLAŞIMI 
 
Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu hafta aileler arasında sıklıkla problemlere sebebiyet veren miras konusu İslam dini açısından ele alınacak. 
    
İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor.  Muhabbet Kapısı’nda bu hafta miras konusu hakkında merak edilenlere yer verilecek. Dr. Mustafa Karataş canlı yayında  ‘Dinimize göre kız ve erkek çocuğa miras paylaşımı nasıl olmalı? Bir kimse kendisine bakmadığı için çocuğunu mirasından men edebilir mi? Ölüm döşeğinde yapılan vasiyetler geçerli midir? Anne-baba tüm mirasını evlatlığa bırakabilir mi? Kişinin mallarını tümüyle vakfetmesi caiz midir? İslam’da kardeşe miras düşer mi? Kaynanadan geline miras düşer mi? Kocası vefat eden kadın mirastan ne kadar pay alır? Çocuğu olmayanın mirası kime kalır? Kadından kocasına miras kalır mı?’ sorularını cevaplandıracak.  
  
Toplumda fikir ayrılığına neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.     
   
Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09.50’de Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor… 

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 19 Ocak 2023
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet