Bahar Kapıda - Hatay | 30 Ekim 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına, vakitli vakitsiz Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler  ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de…

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Yaşadığı bölgenin havasından suyuna, yemeğinden kıyafetine, kültüründen uygusuna merak edip her şeyi soran Bahar Gelir, bağda bahçede, dağda tarlada karşınıza çıkıyor.

Kimi zaman yediğiyle içtiğiyle, kimi zaman ise hissettiğiyle gerçek insan hikayelerine yolculuk yaptıracak Bahar Kapıda yaz ekranlarını şenlendiriyor.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla Pazar 19:30’da Kanal 7 ekranlarında…
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Diyarbakır-2 | 31 Aralık 2022
CİĞER’İN ANAVATANI DİYARBAKIR BAHAR KAPIDA’DA  
   
Anadolu’nun her köşesini gezip, Anadolu’nun gizli kalmış bölgelerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda programı meraklı ve keyifli sohbetlerle Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta hem tarihiyle hem geniş bir yelpazeye sahip olan mutfağıyla her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turiste kapılarını açan Diyarbakır’dan izleyicisi ile buluşuyor.  
 
 Anadolu insanının samimiyeti, Türkiye’nin cennet köşeleri, birbirinden ilginç yaşam hikâyeleri Bahar Gelir’in içten sunumuyla Bahar Kapıda’da izleyici karşısına çıkıyor. Bahar Kapıda bu hafta doğal güzellikleri, hoş sohbet insanları ve kültürel birikimiyle Diyarbakır’dan evlere konuk olacak. Bahar Gelir ilk olarak Kayapınar Meydanı’nda toplanan hanımlarla bir araya geldi. Hanımlarla keyifli ve bol kahkahalı bir sohbet gerçekleştiren Gelir, onların hayat hikayelerini dinlerken kah güldü kah hüzünlendi. Diyarbakır sokaklarını gezen Bahar Kapıda ekibi folklor ekibiyle buluştu. Gelir, folklorcuların muhteşem manzara eşliğinde oynadıkları oyunu izledi. Diyarbakır gezisinin devamında bir sonraki durak ocakbaşı oldu. Gelir, Diyarbakır denilince akla ilk gelen yiyeceklerden olan ciğeri hem yaptı hem de izleyicileri için tattı. 
Bahar Kapıda ekibi son olarak yıllardır göremedikleri evlatlarının yolunu gözleyen Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Bahar Kapıda ekibi Diyarbakır annelerinin evlat hasretlerini dinleyince duygu dolu anlar yaşadı.  
 
Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile Cumartesi ve Pazar 21:15’te Kanal 7’de…
Bahar Kapıda - Diyarbakır-2 | 31 Aralık 2022
Bahar Kapıda - Elazığ-2 | 21 Ocak 2023
ELAZIĞ'DA KÜRSÜBAŞI GECESİ  
  
Anadolu’nun her köşesini gezip, Anadolu’nun gizli kalmış bölgelerini ekrana taşıyan Bahar Kapıda programı meraklı ve keyifli sohbetlerle Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Elazığ’dan evlere konuk olacak.
 
Anadolu insanının samimiyeti, Türkiye’nin cennet köşeleri, birbirinden ilginç yaşam hikâyeleri Bahar Gelir’in içten sunumuyla Bahar Kapıda’da izleyici karşısına çıkıyor. Bahar Kapıda bu hafta Elazığ’dan renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Bahar Gelir gezisine Elazığ ile özdeşleşen Kürsübaşı’na katılarak başladı. Elazığ yöresel folklor ekibi çayda çıra oynarken Elazığ’a has klarnet de oyuna sesiyle eşlik etti. Kürsübaşından ayrılan Bahar Gelir, Elazığ’da bir köy evine konuk oldu. Elazığ’a özgü etli kofik dolması, yaprak sarması, etli börek ve sırın gibi mükemmel lezzetleri tadan Gelir, bu eşsiz lezzetlerin tarifini izleyenlerle paylaştı.  
 
Bahar Kapıda ekibi Elazığ gezisinin devamında Elazığ’da bulunan Ahıska Türklerinin yaşadığı konteyner kenti ziyaret etti. Bahar Gelir konteyner kentte yaşayan çocuklarla sevgi dolu anlar yaşarken öte taraftan çekilen zorlukları da ekranlara taşıdı. Bahar Gelir’in Elazığ’da son ziyareti 77 yaşında çocuklara ve gençlere okuma bilincini aşılamak için önder olan Saniye teyze oldu. Saniye teyzeyle sohbet eden Gelir, onun yaşam öyküsünü dinlerken duygu dolu anlar yaşadı. 
  
Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ ile Cumartesi ve Pazar 21:15’te Kanal 7’de…
Bahar Kapıda - Elazığ-2 | 21 Ocak 2023
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet