Dünyayı Geziyorum – Kozan | 5 Haziran 2022

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Türkiye ve dünyadan benzersiz görüntülerle izleyicisiyle buluşuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Adana’nın gözbebeği Kozan’dan evlere konuk oldu.  

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri ekrana getiren Dünyayı Geziyorum izleyicilerine oturdukları yerden dünyayı gezme olanağı sundu. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta Çukurova’nın kalbinde yer alan Adana Kozan’dan izleyici karşısına çıktı. Dünyayı Geziyorum ekibi Kozan’da ilk olarak tarihi çarşıya gitti. Her köşesinde buram buram tarih kokan Kozan çarşısını gezen Özlem Tunca, çarşı esnafıyla sohbet etti. Özlem Tunca’nın bir sonraki durağı Asurlular tarafından inşa edilen ve daha sonra bölgede yüzyıllarca hüküm sürmüş olan Hititlerin eline geçen Kozan Kalesi oldu. Kaleyi gezip tarihe tanıklık eden Özlem Tunca, kalenin geçmişteki kullanımıyla ilgili bilgi verdi.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Kozan’ın meşhur Pınargözü’nü gezdi. Berrak suların yanında yemek keyfi yapan Özlem Tunca, izleyicileri için mavi ile yeşilin muhteşem uyumunu görüntüledi.

Ekranların sevilen ismi Özlem Tunca’nın sunduğu Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:10’da Kanal 7’de…

YORUMLAR 1
  • Muzaffer Acat 09.06.2022 13:39
    Çok güzel bir program. Severek ve beğenerek izliyorum. Fakat Yakupcan ı fazla ön plana çıkarmasak daha iyi olacak. Çünkü çocuk programı gibi oluyor. Belgeselin tadı kaçıyor. Konsantre olamıyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet