Bahar Kapıda - Adıyaman | 8 Mayıs 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına, vakitli vakitsiz Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler  ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de…

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Yaşadığı bölgenin havasından suyuna, yemeğinden kıyafetine, kültüründen duygusuna merak edip her şeyi soran Bahar Gelir, bağda bahçede, dağda tarlada karşınıza çıkıyor.

Kimi zaman yediğiyle içtiğiyle, kimi zaman ise hissettiğiyle gerçek insan hikayelerine yolculuk yaptıracak  Bahar Kapıda yaz ekranlarını şenlendiriyor.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Çanakkale/Bayramiç | 10 Nisan 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta şanlı zaferleriyle tarihi adını yazdıran Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinden evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta benzersiz doğası, sıcacık insanlarıyla Çanakkale Bayramiç’ten izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir ilk olarak Bayramiç sokaklarını gezerken karşılaştığı kadın deve çobanıyla keyifli bir muhabbete daldı. Kendisinin hobi olarak deve beslediğini söyleyen çoban, Bahar Gelir’in ilginç soruları karşısında gülme krizi geçirdi. Bahar Kapıda ekibi daha sonra Çanakkaleli kadın fayans ustalarının methini duyunca soluğu onların yanında aldı. ‘Yuvayı dişi kuş yapar.’ diyerek bu işe girişen kadınların erkeklere taş çıkaran çalışmalarını gören Gelir, onlara yardım etti.

Bahar Kapıda ekibi son olarak sepetçilik yaparak geçimini sağlayan bir çiftle buluştu. Bir yandan sepet ören bir yandan da birbirlerine laf atan çiftin tatlı atışmalarına eşlik eden Gelir, kahkaha dolu anlar yaşadı.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Çanakkale/Bayramiç | 10 Nisan 2022
Bahar Kapıda - Mardin | 27 Mart 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta benzersiz mimarisiyle görenleri kendisine hayran bırakan Mardin’den evlere konuk olacak.   

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta Türkiye’nin önemli turistik merkezlerinden biri olan Mardin’den renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Bahar Gelir, Mardin’de ilk olarak ata bindi. Rengarenk iplerle süslenen atın üstünde heyecanlı anlar yaşayan Gelir, yanındaki atın şaha kalktığını görünce çok korktu. Bahar Kapıda ekibinin bir sonraki durağı Mardin lezzetleriyle bezeli bir sofra oldu. Bir yandan Mardin’in yöresel lezzetlerini tadan Gelir bir yandan da Mardin türkülerine eşlik etti.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Mardin çarşılarını gezdi. Çarşıda ilerlemiş yaşına rağmen bakır kalaylayan amcayı gören Gelir, soluğu onun yanında aldı. Bakır kalaylarken çıkan dumandan etkilenen Gelir, amcanın bu işi nasıl yaptığına dair bir sohbet gerçekleştirdi.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Mardin | 27 Mart 2022
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet