Dünyayı Geziyorum - Kudüs | 17 Nisan 2022

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Ramazan ayı boyunca İslam dünyası için çok önemli olan bölgelerden evlere konuk oluyor. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta da Filistin ve Kudüs’ün tarihe iz bırakan noktalarından etkileyici görüntülerle ekrandaki yerini aldı.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri ekrana getiren Dünyayı Geziyorum Ramazan ayı boyunca Müslümanlarca kutsal olan ülkeleri gezecek. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta Kudüs ve Filistin’den izleyici karşısına çıktı. Özlem Tunca, ilk olarak Hz. İbrahim peygamberin kabrini ziyaret etti. Hz. İbrahim’in yaşadığı mucizeleri bölge rehberinden dinleyen Tunca, O’na ait olduğu rivayet edilen ayak izini görünce çok etkilendi. Peygamberler Diyarı Filistin’de Hz. Yusuf ve Hz. Musa’nın da türbelerini gezen Özlem Tunca atmosfer karşısında duygu dolu anlar yaşadı.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Hz. Meryem’in kabrinin bulunduğu mağaraya gitti. Hz. Meryem’in hayatında dair bilgi edinen Tunca, bu mağaranın Hristiyanlar için önemine değindi.

Ekranların sevilen ismi Özlem Tunca’nın sunduğu Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:10’da Kanal 7’de…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet