Bahar Kapıda - Mardin | 13 Mart 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Güneydoğu Anadolu’nun gözbebeği Mardin Midyat’tan evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta taş evleri, mistik sokaklarıyla Mardin’in Midyat ilçesinden izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir ilk olarak Mardinli kadınlarla buluştu. Kadınlarla birlikte tandır başında bir yandan hamur yoğurup bir yandan sohbet eden Gelir, köy tereyağını alıp pişirdikleri ekmeğin tadına baktı. Bahar Gelir daha sonra Midyat’ın meşhur taklacı güvercinlerini besledi. Güvercin besicisiyle sohbet eden Gelir, esprileriyle gülmekten kırdı geçirdi.

Bahar Kapıda ekibinin son durağı Mardin’in tarihi konaklarından biri oldu. Burada Mardin kültürüne dair bilgi edinen Gelir, taş evlerin mimarisi karşısında hayranlığını gizleyemedi.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet