Dünyayı Geziyorum - Hatay | 23 Ocak 2022

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Türkiye ve dünyadan benzersiz görüntülerle izleyicisiyle buluşuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta medeniyetler beşiği Hatay’dan evlere konuk oldu. 

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum bu hafta birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hatay’daki serüvenine kaldığı yerden devam ediyor. Dünyayı Geziyorum ekibi Hatay’da ilk olarak tarihi bir konağa misafir oldu. Konağın eşsiz bahçesinde evin hanımından Hatay’ın dillere destan künefesinin tarifini alan Tunca, keyifli sohbetlere imza attı. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Hatay sokaklarını keşfe çıktı. Anadolu’da yapılan ilk cami özelliğini taşıyan ve etrafında bir kilise ile sinagog olan Sarımiye Camii’ni gezen Tunca, bölge rehberinden bilgi aldı.

Dünyayı Geziyorum ekibinin son durağı Saint Pierre Kilisesi oldu. Hz. İsa’nın havarilerinden olan Aziz Petrus’un ilk vaazını verdiği yer olarak bilinen kiliseyi gezen Özlem Tunca üç büyük dine ev sahipliği yapan Hatay’ın tarihini gözler önüne serdi.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 14:20’de Kanal 7’de…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyayı Geziyorum - Diyarbakır | 24 Nisan 2022

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum Ramazan ayı boyunca İslam dünyası için çok önemli olan bölgelerden evlere konuk olmaya devam ediyor. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Diyarbakır’dan renkli görüntülerle ekrandaki yerini sldı. Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri ekrana getiren Dünyayı Geziyorum Ramazan ayı boyunca Müslümanlarca kutsal olan mekanları ziyaret etti. Dünyayı Geziyorum ekibi bu hafta gerek tarihi gerekse konumuyla Türkiye’nin önemli illerinden Diyarbakır’ı karış karış gezdi. Dünyayı Geziyorum ekibi ilk olarak Müslümanlar tarafından Mukaddes Mabed olarak bilinen Ulu Camii’ye gitti. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan caminin atmosferinden çok etkilenen Özlem Tunca, mimarı dokuya hayran kaldı. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra meşhur Diyarbakır lezzetlerinin yer aldığı Sülüklü Han’ı gezdi. 1683 yılında Hanilioğlu Mahmut Çelebi ve kız kardeşi Atike Hatun tarafından yapılan tarihi Sülüklü Han’ı dolaşan Tunca, yöresel Diyarbakır sofrasını izleyicileri için görüntüledi. Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak Hz. Süleyman Camii’ni ziyaret etti. Yirmi yedi sahabenin türbesinin yer aldığı camiyi gezen Özlem Tunca, sahabelerin hayatlarını bölge rehberinden öğrendi. Ekranların sevilen ismi Özlem Tunca’nın sunduğu Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:10’da Kanal 7’de…

Dünyayı Geziyorum - Diyarbakır | 24 Nisan 2022
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet