Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 20 Ocak 2022

Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu bölüm İslam’a göre insan sağlığını korurken dikkat edilmesi gereken hususlar ve hastalıkların ardında yatan mesajlar ele alındı. 

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Programda bu bölüm son günlerde tartışma konusu olan domuzdan insana kalp nakli konusu üzerinden İslam’da sağlık için öneriler ve musibetlerin insana kattıkları üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Karataş ‘Domuz katkısı ve alkol gibi haram maddeler içeren ilaçlar tedavide kullanılabilir mi? Başımıza gelen musibetler yaptığımız kötülüklerin bedeli midir? Hastalık çekmek günahlara kefaret olur mu? Aşı olmayanlar kul hakkına girmiş olur mu? Hastalık ve musibetleri defetmek için okunacak bir dua var mıdır? Hastalıklara karşı manevi reçeteler nelerdir? Hastalıklar imtihan mıdır?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Toplumda zedelenmeye neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor. 

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30’da Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet