Bahar Kapıda - Kars | 2 Ocak 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Kars’tan renkli görüntülerle evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta buz gibi havası, sımsıcak insanlarıyla Kars’tan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir ilk olarak Kars’ın köylerinde dolaşırken at arabalı bir köylüyle karşılaştı. Kar üstünde yürümekten yorgun düşen Gelir bu fırsatı değerlendirip kendisini at arabasına attı. Bahar Kapıda ekibi daha sonra meşhur Kars kazını tatmak için soluğu tandır başında aldı. Kars denince akla ilk gelen yemeklerden olan kaz yemeğinin püf noktalarını öğrenen Gelir, tandır başında teyzelerle sohbet etti.

Bahar Kapıda ekibi son olarak son yıllarda özellikle gençlerin dikkatini çeken Doğu Ekspresi’nin iki yılın ardından gerçekleşen ilk turunun karşılamasına katıldı.


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Sivas | 14 Kasım 2021
Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu bölüm Anadolu’nun büyük şehirlerinden Sivas’tan renkli görüntülerle evlere konuk oldu.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu bölüm köklü tarihiyle Sivas’tan izleyici karşısına çıktı. Bahar Kapıda ekibi ilk olarak Sivas’ın sembolü Çifte Minareli medreseye gitti. İlhanlı Veziri Sahip Şemseddin Mehmet Cüveyni tarafından 1271-1272 yılında yaptırılan medreseyi gezen Bahar Gelir, medresenin tarihini bölge rehberinden dinledi. Bahar Kapıda ekibi daha sonra yıllarını bağlama yapmaya adayan bağlama ustasını ziyaret etti. Aşık Veysel’in 107 yıllık bağlamasıyla onun türkülerini çalan Şentürk İyidoğan, bağlamanın kendisi için önemine değindi.

Bahar Kapıda ekibinin son durağı ise Sivas’ın meşhur tarak ustası oldu. Ustanın yaptığı tarakların saç kırılmasına çok iyi geldiğini öğrenen Bahar Gelir, tarağın kalp kırıklıklarına da fayda sağlayıp sağlamayacağını sorunca tarak ustası Fatih Durna büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…
Bahar Kapıda - Sivas | 14 Kasım 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet