Bahar Kapıda - Şanlıurfa | 7 Kasım 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu bölüm peygamberler şehri Şanlıurfa’dan renkli görüntülerle evlere konuk oldu.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta birbirinden lezzetli yemekleri, köklü tarihiyle Şanlıurfa’dan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir Urfa’da ilk olarak yolda gördüğü bir şerbetçi amcayı ziyaret etti. İlerlemiş yaşına rağmen dinçliğini koruyan amcayla sohbet eden Gelir, amcanın hazırladığı şerbetin tadına baktı. Bahar Kapıda ekibi daha sonra soluğu Şanlıurfa’nın meşhur ciğercilerinin yanında aldı. Urfalıların, sabahın erken saatlerinde ciğer yediğini duyan Gelir, Urfa ciğerinin diğerlerinden farkını öğrendi.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Urfa’nın meşhur tiridini yemeye gitti. Şanlıurfa’nın zengin mutfağında yapılan lezzetli yemeklerin sırrını öğrenmek isteyen Bahar Gelir, tirit ustasıyla keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Amasra | 19 Aralık 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Osmanlı şehzadelerinin birçoğunun ilk eğitimlerini aldıkları Amasra’dan evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanan Amasra’dan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir Amasra’da ilk olarak deniz kenarında bir yürüyüşe çıktı. Tekneyle balık avlamaya çıkan balıkçılara katılan Bahar Gelir, oltaya gelen balığı görünce sevinçten havalara uçtu. Bahar Kapıda ekibi daha sonra büyük bir balıkçı teknesinde av hazırlığına katıldı. Denize açılmak için hazırlanan balıkçıyla sohbet eden Gelir, kendisini bir anda ağ örerken buldu.

Bahar Kapıda ekibinin son durağı kadınların kendi elleriyle hazırladıkları yiyeceklerin satıldığı pazar oldu. Turşudan erişteye onlarca çeşit yiyeceği gören Gelir, soluğu emekçi kadınların yanında aldı. Onların samimi sohbetlerine eşlik eden Gelir, kah hüzünlendi kah gülme krizine girdi.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…

Bahar Kapıda - Amasra | 19 Aralık 2021
Bahar Kapıda - Konya | 23 Ocak 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Mevlana’nın türbesinin yer aldığı Konya’dan evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan Konya’dan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir ilk olarak gelecek nesillere bıraktığı öğütlerle hoşgörü ve huzuru simgeleyen büyük alim Hz. Mevlana’nın türbesine gitti. İçinde bulunduğu ortamın atmosferinden çok etkilenen Gelir, kendisi gibi duygulanan ziyaretçilerle çok özel sohbetler gerçekleştirdi. Bahar Kapıda ekibinin bir sonraki durağı büyük bir Pazar oldu. Konya’nın meşhur küflü peynirini gören Bahar Gelir, bu peynirin antibiyotik özelliği olduğunu duyunca şaşkınlığını gizleyemedi. Pazarda bir dönem adına kısa belgeseller yapılan Konya’nın deli kızı olarak adlandırılan namı-ı diğer Kırmızılı Kadın Sultan’la karşılaşan Gelir, onunla sohbet etti. Eski eşinin kırmızı rengine olan düşkünlüğü sebebiyle sürekli kırmızı giyen Sultan, Bahar Gelir’in de kendisi gibi renkli olduğunu söyledi.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Konya’nın meşhur etli ekmeğinin tadına bakmaya gitti. Taş fırında pişen etli ekmeğin tadına doyamayan Gelir, ustasından püf noktalarını öğrendi.  

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:40’ta Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Konya | 23 Ocak 2022
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet