Bahar Kapıda - Bursa / Orhangazi | 31 Ekim 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu bölüm adını Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin oğlundan alan Bursa Orhangazi’den evlere konuk oldu.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta Bursa Orhangazi’den renkli görüntülerle izleyici karşısına çıktı. Bahar Gelir Orhangazi’de ilk olarak mısır unu üreten bir teyzeyi ziyaret etti. Teyzeyle sohbet eden Gelir, teyzenin anlattıkları karşısında gülme krizine girdi. Bahar Kapıda ekibi daha sonra bir çocuk parkında elma şekeri satan amcayı görünce soluğu onun yanında aldı. Salıncakta elma şekeri yiyip çocukluğunu hatırlayan Bahar Gelir, ilerleyen yaşına rağmen ekmek parasının peşinde koşan amcayla sohbet etti. 

Bahar Kapıda ekibinin son durağı bin bir çeşit turşunun yapıldığı Gedelek oldu. Bahar Gelir pancarından salatalığına birçok sebzenin turşusunun kurulduğu Gedelek’te kazanların başına geçip turşu yapan kadınlara yardım etti.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Konya | 23 Ocak 2022

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Mevlana’nın türbesinin yer aldığı Konya’dan evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip olan Konya’dan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir ilk olarak gelecek nesillere bıraktığı öğütlerle hoşgörü ve huzuru simgeleyen büyük alim Hz. Mevlana’nın türbesine gitti. İçinde bulunduğu ortamın atmosferinden çok etkilenen Gelir, kendisi gibi duygulanan ziyaretçilerle çok özel sohbetler gerçekleştirdi. Bahar Kapıda ekibinin bir sonraki durağı büyük bir Pazar oldu. Konya’nın meşhur küflü peynirini gören Bahar Gelir, bu peynirin antibiyotik özelliği olduğunu duyunca şaşkınlığını gizleyemedi. Pazarda bir dönem adına kısa belgeseller yapılan Konya’nın deli kızı olarak adlandırılan namı-ı diğer Kırmızılı Kadın Sultan’la karşılaşan Gelir, onunla sohbet etti. Eski eşinin kırmızı rengine olan düşkünlüğü sebebiyle sürekli kırmızı giyen Sultan, Bahar Gelir’in de kendisi gibi renkli olduğunu söyledi.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Konya’nın meşhur etli ekmeğinin tadına bakmaya gitti. Taş fırında pişen etli ekmeğin tadına doyamayan Gelir, ustasından püf noktalarını öğrendi.  

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:40’ta Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Konya | 23 Ocak 2022
Bahar Kapıda - Amasra | 19 Aralık 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta Osmanlı şehzadelerinin birçoğunun ilk eğitimlerini aldıkları Amasra’dan evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta tarihi yüzlerce yıl öncesine dayanan Amasra’dan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Gelir Amasra’da ilk olarak deniz kenarında bir yürüyüşe çıktı. Tekneyle balık avlamaya çıkan balıkçılara katılan Bahar Gelir, oltaya gelen balığı görünce sevinçten havalara uçtu. Bahar Kapıda ekibi daha sonra büyük bir balıkçı teknesinde av hazırlığına katıldı. Denize açılmak için hazırlanan balıkçıyla sohbet eden Gelir, kendisini bir anda ağ örerken buldu.

Bahar Kapıda ekibinin son durağı kadınların kendi elleriyle hazırladıkları yiyeceklerin satıldığı pazar oldu. Turşudan erişteye onlarca çeşit yiyeceği gören Gelir, soluğu emekçi kadınların yanında aldı. Onların samimi sohbetlerine eşlik eden Gelir, kah hüzünlendi kah gülme krizine girdi.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…

Bahar Kapıda - Amasra | 19 Aralık 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet