Bahar Kapıda - Isparta/Keçiborlu | 10 Ekim 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta  güller diyarı Isparta’dan renkli görüntülerle evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Kapıda ekibi bu hafta gül bahçeleriyle, sımsıcak insanlarıyla ve köklü tarihiyle meşhur Isparta’dan izleyici karşısına çıkacak.  Bahar Kapıda ekibi Isparta’da ilk olarak arıcılıkla ilgilenen bir amcanın yanına gitti. Bahar Gelir’i elinde darbukasıyla karşılayan amca, arıcılıkla ilgili soruları yanıtladıktan sonra ekibe müzik şöleni yaşattı. Bahar Kapıda ekibinin bir sonraki durağı yüzlerce çeşit böceğin sergilendiği böcek müzesi oldu. 2005 yılında Uluslararası Böcek ve Akar Koleksiyonları listesine Türkiye’den giren ikinci  böcek müzesini gezen Bahar Gelir, ilginç görüntüler derledi.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Isparta’nın meşhur gül bahçelerini gezdi. Gülün reçelinden parfümüne birçok çeşidini yerinde inceleyen Bahar Gelir, güllü börek yapıldığını görünce büyük bir şok yaşadı.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 11:30’da Kanal 7 ekranlarında…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Isparta/Şarkikaraağaç | 1 Ağustos 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta gül diyarı Isparta’dan renkli görüntülerle evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Gelir, bu hafta muhteşem gölleri, benzersiz gül bahçeleriyle Isparta’dan renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Bahar Gelir ve ekibi ilk olarak Beyşehir Gölü’ne gitti. Kayıkla göle açılan Bahar Gelir, gölde oğlunu kaybeden ve bu yüzden yıllarca gölün yanına bile yaklaşmayan Şükran teyzenin öyküsünü dinleyince gözyaşlarına engel olamadı. Bahar Kapıda ekibi daha sonra Isparta’nın köylerini dolaştı. Yolda yürürken yorulduğunu fark eden Bahar Gelir, köylülerin kullandığı tak takı görünce hemen önlerini kesti. Hayatında ilk kez tak taka binen Bahar Gelir’in şaşkın hali, köylüleri gülmekten kırdı geçirdi.  

Bahar Kapıda ekibi son olarak hakiki bir köy kahvaltısı sofrasına oturdu. Köylü kadınların yaşam öykülerini dinleyen Bahar Gelir, eşini kaybeden Ayşe teyzenin öğütleri karşısında duygusal anlar yaşadı.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 12:00’de Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Isparta/Şarkikaraağaç | 1 Ağustos 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet