Bahar Kapıda‘’ Pazar Saat 12:00’de Kanal 7'de Başlıyor

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına, vakitli vakitsiz Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler çok yakında ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de…

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşacak. Yaşadığı bölgenin havasından suyuna, yemeğinden kıyafetine, kültüründen duygusuna merak edip her şeyi soran Bahar Gelir, bağda bahçede, dağda tarlada karşınıza çıkacak.

Kimi zaman yediğiyle içtiğiyle, kimi zaman ise hissettiğiyle gerçek insan hikayelerine yolculuk yaptıracak yeni gezi programı Bahar Kapıda yaz ekranlarını şenlendirecek.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla Pazar 12:00’de Kanal 7 ekranlarında…


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Bahar Kapıda - Şanlıurfa | 5 Eylül 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta  Peygamberler şehri Şanlıurfa’dan benzersiz kareleri ekrana taşıyacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Gelir, bu hafta köklü tarihi, benzersiz mutfağı ve sımsıcak insanlarıyla Şanlıurfa’dan izleyici karşısına çıkacak. Bahar Kapıda ekibi ilk olarak sabah ezanından sonra her Urfalının ziyaret ettiği ciğercilerin yanına gitti. Güne ciğerle başlayan Bahar Gelir, bu geleneğin nereden geldiğini Urfalı kebapçılardan öğrendi. Bahar Kapıda ekibi daha sonra Şanlıurfa’nın meşhur kırmızı biberlerini hasat eden köylüleri ziyaret etti. Yediden yetmişe her Urfalının aşina olduğu biber acısı karşısında dayanıklı olamayan Bahar Gelir, biberin tarladan sofraya olan yolculuğunu üreticisinden dinledi.

Bahar Kapıda ekibi son olarak Hz. İbrahim’in atıldığı ateşin göle, odunların ise balığa dönüştüğüne inanılan Balıklı Göl’ü gezdi. Balıklı Göl’ün hikayesini izleyicileri için anlatan Bahar Gelir, benzersiz manzaralar derledi.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 12:00’de Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Şanlıurfa | 5 Eylül 2021
Bahar Kapıda - Adana | 18 Temmuz 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına, vakitli vakitsiz Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta kebabı ve karpuzuyla meşhur Adana’dan evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Gelir, bu hafta sımsıcak insanları, tarihi eserleri ve birbirinden leziz yemekleriyle Adana’dan ekran karşısına çıkacak. Bahar Gelir ilk olarak karpuz tarlasına gitti. Meşhur Adana karpuzunu yerinde yiyen Gelir, karpuz arabasında satış yapmaya çalıştı. Bahar Kapıda ekibinin bir sonraki durağı bir köy kahvehanesi oldu. Burada köylülerle sohbet eden Bahar Gelir, yirmi beş yıldır bıyığını hiç kesmeyen amcanın bıyığına olan düşkünlüğünü öğrenince çok şaşırdı.  Bahar Kapıda ekibi daha sonra sazlı sözlü bir sohbete katıldı. Dinlediği türkünün etkisinde kalan Bahar Gelir gözyaşlarını tutamadı.

Çukurova’nın uçsuz bucaksız tarlalarına giden Bahar Kapıda ekibi ayçiçek tarlalarından göz kamaştıran görüntüler derledi. Tarlada koyun giden çocuklarla sohbet eden Gelir, küçük yaşta onca sorumluluğu sırtlandıkları için onları takdir etti.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 12:00’de Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Adana | 18 Temmuz 2021
Bahar Kapıda - Isparta/Şarkikaraağaç | 1 Ağustos 2021

Yemeğinden kültürüne, eğlencesinden hüznüne, hasatından pazarına Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘’Bahar Kapıda’’ programıyla Kanal 7’de ekrana geliyor. Bahar Kapıda bu hafta gül diyarı Isparta’dan renkli görüntülerle evlere konuk olacak.

İnsanın içinde yaşadığı, yaşattığı her şeye, her yere yolculuk yaptıran keyifli bir program, Bahar Gelir’in sunumu ile Kanal 7 izleyicisiyle buluşuyor. Anadolu’yu karış karış gezen Bahar Gelir, bu hafta muhteşem gölleri, benzersiz gül bahçeleriyle Isparta’dan renkli görüntülerle ekrandaki yerini alacak. Bahar Gelir ve ekibi ilk olarak Beyşehir Gölü’ne gitti. Kayıkla göle açılan Bahar Gelir, gölde oğlunu kaybeden ve bu yüzden yıllarca gölün yanına bile yaklaşmayan Şükran teyzenin öyküsünü dinleyince gözyaşlarına engel olamadı. Bahar Kapıda ekibi daha sonra Isparta’nın köylerini dolaştı. Yolda yürürken yorulduğunu fark eden Bahar Gelir, köylülerin kullandığı tak takı görünce hemen önlerini kesti. Hayatında ilk kez tak taka binen Bahar Gelir’in şaşkın hali, köylüleri gülmekten kırdı geçirdi.  

Bahar Kapıda ekibi son olarak hakiki bir köy kahvaltısı sofrasına oturdu. Köylü kadınların yaşam öykülerini dinleyen Bahar Gelir, eşini kaybeden Ayşe teyzenin öğütleri karşısında duygusal anlar yaşadı.

Anadolu’nun her köşesinden meraklı ve keyifli sohbetler ‘Bahar Kapıda’ programıyla her Pazar 12:00’de Kanal 7 ekranlarında…


Bahar Kapıda - Isparta/Şarkikaraağaç | 1 Ağustos 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet