Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 10 Haziran 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm İslam’da beslenmenin önemi ve diyete dair bir sohbet gerçekleştirdi. 

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm İslamiyet’te beslenme ve diyetin önemine dair merak edilenlere yer verildi. Mustafa Karataş ‘Kur’an-ı Kerim’de hangi hayvanların etleri helal kılınmıştır? Peygamber Efendimiz günde kaç öğün yemek yerdi? Midye, kokoreç, ıstakoz ve karidesin yenmesi haram mıdır? 16-8 aralıklı oruç diyeti sağlığa zararlı mıdır? Peygamber Efendimizin tavsiye ettiği şifalı bitkiler nelerdir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 27 Mayıs 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular, Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekrana geliyor. Tozkoparan ile Karataş bu bölüm İslamiyet’e uygun bir düğün yapmak için dikkat edilmesi gerekenleri ekrana taşıdı. 

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı dini konularda özen gerektiren konuları izleyicisine aktarmaya devam ediyor. Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm İslam’a uygun bir şekilde evlenmek isteyenler için Kur’an-ı Kerim’de yer alan tavsiyeler izleyiciye aktarıldı. Mustafa Karataş ‘Düğünde takılan takılar mehir yerine geçer mi? Dini nikahta anne veya baba şahit olabilir mi? İçkili düğünlerde bulunmak haram mıdır? Gizli nikahın hükmü nedir? Resmi nikah kıyıldıktan sonra dini nikaha gerek var mıdır? Her anne baba çocuklarını evlendirip eşyalarını almak zorunda mıdır?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Nursel Tozkoparan’ın soruları, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09:45’te Kanal 7’de… 


Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 27 Mayıs 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet