Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 10 Haziran 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm İslam’da beslenmenin önemi ve diyete dair bir sohbet gerçekleştirdi. 

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm İslamiyet’te beslenme ve diyetin önemine dair merak edilenlere yer verildi. Mustafa Karataş ‘Kur’an-ı Kerim’de hangi hayvanların etleri helal kılınmıştır? Peygamber Efendimiz günde kaç öğün yemek yerdi? Midye, kokoreç, ıstakoz ve karidesin yenmesi haram mıdır? 16-8 aralıklı oruç diyeti sağlığa zararlı mıdır? Peygamber Efendimizin tavsiye ettiği şifalı bitkiler nelerdir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet