Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 11 Nisan 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm yaklaşan Ramazan ayında yapılacak ibadetler ele alındı.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm on bir ayın sultanı Ramazan ayında yapılan ibadetler ve bu ibadetleri gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken noktalar ele alındı. Mustafa Karataş ‘Televizyonda mukabele takip eden kişi hatim yapmış olur mu? Kur’an-ı Kerim’i Türkçe ve mealinden okumak hatim yerine geçer mi? Kur’an okumayı bilmeyen kimse, Kur’an’ın her sayfasına ihlas suresi okuyarak hatim yapabilir mi? Hatimlerin ölülerimize faydası olur mu? Teravih namazı yalnız kılınabilir mi? Teravih kaç rekat kılınmalıdır?’ sorularını canlı yayında ele aldı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 8 Nisan 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular, Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekrana geliyor. Tozkoparan ile Karataş bu bölüm İslamiyet’te kıskançlığın yeri üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. 

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı dini konularda özen gerektiren konuları izleyicisine aktarmaya devam ediyor. Programda bu bölüm kıskançlık ve haset duygularının İslamiyet’teki yeri hakkında merak edilenler ele alındı. Mustafa Karataş ‘Kıskançlıktan dolayı yuva yıkanın cezası nedir? Ademoğlu’nun ilk işlediği günahın sebebi nedir? İslam önderi Hz. Muhammed’in kıskançlık için önerileri nelerdir? Allah kulunu kıskanır mı? Eşlerin birbirini kıskanmasının ölçüsü ne olmalıdır? ’Eşimi kıskanmam’ demek doğru mudur?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Nursel Tozkoparan’ın soruları, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09:45’te Kanal 7’de… 


Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 8 Nisan 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet