Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 14 Mart 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm unutkanlığın sebep olduğu günahların İslam’daki yeri üzerine bir sohbet gerçekleştirildi.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm unutkanlık yüzünden işlenen günahlar ve bu günahların ahirette bulacağı karşılık ele alındı. Karataş, ‘Unutularak yapılan günahlardan sorumlu muyuz? Allah’ı, melekleri, günahları ve sevapları unutan kişinin hükmü nedir? Borcunu unutan insan günaha girmiş olur mu? Unutkanlığa neler sebep olur? Hafızayı güçlendirmek için namaz ve dua var mıdır?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet