Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 7 Mart 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde İslam’da kadının önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bugün İslamiyet’te kadının yeri hakkında önemli bilgiler ekrana taşınacak. Hz. Muhammed’in eşlerine verdiği değeri anlatacak olan Mustafa Karataş ‘Peygamberimiz zamanında kadınların toplumdaki yeri nedir? Kadın, kocasının anne ve babasına bakmak zorunda mıdır? Kadınlar cuma, bayram ve cenaze namazı kılabilir mi? Kadının boşanma hakkı var mıdır? Kadın, erkeğin çalıştığı işlerde çalışabilir mi?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alındı.


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet