Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 7 Şubat 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm günahlardan arınmak için tövbe etmenin önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. 

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm Müslümanların günahlarından arınmak ve bir daha aynı günaha düşmemek için verdikleri söz yerine geçen tövbe konusu hakkında merak edilenler ekrana taşındı. Mustafa Karataş’ Nasuh tövbesi nasıl yapılır? Kimlerin tövbesi kabul olmaz? Her günah tövbe ile affedilir mi? Üzerinde kul hakkı olan kişinin tövbesi kabul olur mu? Tövbeyi tekrar tekrar bozmanın günahı nedir?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet