Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 21 Ocak 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm insan ruhuna zarar veren kötü düşüncelerden kurtulmanın yolları hakkında bilgi verdi. 

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bu bölüm insanları karanlığa sürükleyen kötü duygular üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Karataş ‘Kalben kötü düşünüp dil ile söylemek iftiraya girer mi? İyi niyetle birinin yanlışını ifşa etmek günah mıdır? Bir bölge halkını genelleyerek kötülemek suizan mıdır? Suizannın kefareti nasıl olmalıdır? Kalbe kötü düşüncelerin gelmemesi için ne yapmalıyız? Nefret duygusundan nasıl kurtulabiliriz? İnsanlar hakkında ‘’bence, bana göre, kendimce’’ demek günah mıdır?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet