Cuma Sohbetleri - 30 Ekim 2020

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılıyor. Programda bu hafta hakkı ödenemeyecek olan anne babaların duasının önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek. 

Müslümanların bayramı olan Cuma gününü şenlendiren Cuma Sohbetleri izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ve başarılı sunucu Muhsin Bay Cuma Sohbetleri’nde bu hafta anne ve baba duasının evladın üzerindeki etkileri hakkında merak edilenlere yer verilecek. Nursaçan, ‘Hayırlı bir nesil için nasıl dua etmeliyiz? Asi ve huysuz evlat için okunması tavsiye edilen dualar var mıdır? Anne ve babalar çocuklarının gelecekte salih ve hayırlı evlat olması için nasıl dua etmelidir? Peygamberler çocukları için nasıl dua etmiştir?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’a uygun yaşamanın incelikleri, izleyicilerden gelen sorular, gündelik yaşamda karşılaşılan olayların dini boyutları Cuma Sohbetleri’nde ele alınıyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet