Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 25 Eylül 2020

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu akşam gusül abdestinin önemi üzerine bir sohbet gerçekleştirilecek.  

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bu akşam hem bedenen hem ruhen arınmanın yöntemi gusül abdesti hakkında merak edilenlere yer verilecek. Mustafa Karataş ‘Gusül abdestinin farzları ve sünnetleri nelerdir? Gusül abdestini gerektiren durumlar nelerdir? Gusül abdesti ne kadar gecikirse günah olur? Gusül abdestinden önce saç, tırnak gibi beden temizliği yapılabilir mi? Teyemmümü gerektiren haller nelerdir? Teyemmüm nasıl alınır?’ sorularını canlı yayında izleyiciye aktaracak.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

 Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Cuma 23:30’da Kanal 7’de… 

#Kanal7 #MustafaKarataş #MuhabbetKapısı

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 18 Ekim 2020

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm toplumda gün geçtikçe artan şiddet olaylarına İslamiyet’in bakışı üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. 

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bu bölüm gün geçtikçe yenisi eklenen şiddet haberlerine karşı İslamiyet’in önerileri hakkında merak edilenlere yer verildi. Karataş ‘Şiddet karşısında Müslüman’ın tutumu nasıl olmalıdır? Toplumda artan şiddet olaylarına karşı İslami açıdan bakış nasıl olmalıdır?  İslam’da hayvan sevgisi nasıldır? Hayvanlara yapılan işkence ve eziyetin dini hükmü nedir? Kavga etmek kul hakkına girer mi? Meşru müdafaa ne gibi durumlarda caiz olur?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alındı.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, Pazar 09:50’de Kanal 7’de… 

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 18 Ekim 2020
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet