Gezi - Gündüz Gece 16.03.2020 11:43

Gündüz Gece - Muğla/Datça | 14 Mart 2020

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm Muğla’nın şirin ilçesi Datça’dan izleyici karşısına çıktı.  

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm gözde tatil merkezlerinden Muğla’nın sevimli ilçesi Datça’dan evlere konuk oldu. Gündüz Gece ekibi Datça’da ilk olarak bisiklet turuna çıktı. Datça sokaklarını bisikletle gezen Kürşat, eğlence dolu anlar yaşadı. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı usta şair Can Yücel’in evi oldu. Bölge rehberinden Can Yücel’in hayatına dair bilgi edinen Kürşat, bu şirin evi gezerken çok etkilendi. Datça’nın yöresel oyunlarını merak eden Kürşat soluğu halk oyunları merkezinde aldı. Oyun ekibine katılan Kürşat, onlara ayak uydurmak isterken eğlenceli görüntülere imza attı. 

Gündüz Gece ekibi son olarak Datça’nın meşhur bademliklerini gezdi. Badem ağaçları arasında dolaşan Kürşat, Datça halkıyla günlük yaşama dair keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. 

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR