Gezi - Dünyayı Geziyorum 14.03.2020 17:16

Dünyayı Geziyorum - Kapadokya | 15 Mart 2020

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm binlerce yıllık tarihiyle İç Anadolu’nun kalbi olan Kapadokya’dan evlere konuk oldu.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm her yıl binlerce turisti ağırlayan Kapadokya’dan izleyici karşısına çıktı. Özlem Tunca Kapadokya’da ilk olarak bölgenin en önemli simgelerinden Üç Güzeller peri bacalarına gitti. Üç Güzeller’in öyküsünü anlatan Özlem Tunca izleyicileri için benzersiz görüntüler derledi. Dünyayı Geziyorum ekibinin bir sonraki durağı Göreme açık hava müzesi oldu. Kapadokya’ya gelenlerin görmeden gitmek istemedikleri bölgeyi gezen Tunca, Hristiyanlar için oldukça önemli olan açık hava müzesinin tarihini anlattı. Rotasını çömleğiyle meşhur Avanos’a çeviren Dünyayı Geziyorum ekibi soluğu çömlek ustasının yanında aldı. Çömlekçiliğin tarihini ustasından dinleyen Özlem Tunca Kızılırmak’tan çıkan çamurun aldığı şekilleri görünce hayranlığını gizleyemedi. 

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak atv ile keyifli bir maceraya atıldı. Kapadokya’da muhteşem gün batımını görmek isteyen Özlem Tunca atv turunda heyecanlı anlar yaşadı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR