Cuma Sohbetleri - 14 Şubat 2020

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. 

Necmettin Nursaçan, “Beddua etmenin günahı nedir? Kısmet bağlılığı var mıdır? Mest ile mesh etmek dinimizde var mıdır?” sorularını yanıtladı.

“Beddua etmenin günahı nedir?” sorusuna Necmettin Nursaçan, beddua edince bereket, huzur, Allah’ın yardımının olmayacağını, bedduayı bırakmanın doğru olacağını belirtti. 

 “Mest ile mesh etmek dinimizde var mıdır?” sorusuna ise Nursaçan, mest üzerine mesh etmenin dinimizde yeri olduğunu ve bunu yapmanın bir sakıncası olmadığını açıkladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.


YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet