Haberler - Extra 12.09.2019 14:52

Ali Rıza Temel İle Gönül Sohbetleri Kanal 7'de.

Kanal 7 ekranlarında yepyeni bir program başlıyor. Ekranların başarılı ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve İlahiyatçı-Yazar Ali Rıza Temel’in sohbetiyle izleyicisini doğru ve objektif bir şekilde bilgilendirmeye hazırlanan ‘Gönül Sohbetleri’ gündelik sorunlara karşı İslamiyet’in getirdiği çözüm önerilerini canlı yayında ekrana taşıyacak.

Başarılı Sunucu Muhsin Bay ve İlahiyatçı-Yazar Ali Rıza Temel’in sunumuyla izleyicisiyle buluşacak olan Gönül Sohbetleri, ‘Doğru bilgi, doğru inanç ve doğru amel’ sloganından yola çıkarak günlük yaşamın içindeki sorunlara değinmeye geliyor. Kur’an-ı Kerim’in aktardığı mesajlar ile Hz. Muhammed’in Müslümanlara bıraktığı bilgiler ışığında İslamiyet’i izleyiciye doğru bir şekilde ulaştırmayı hedefleyen programda Müslümanların günlük yaşamda karşılaştıkları sorunlarına ve akıllara takılan sorulara yanıt aranacak. Gönül Sohbetleri’nin ilk programında İslamiyet’in ilk adımı Kelime-i Şahadet ile ilgili bilgi verilecek. Ali Rıza Temel ‘Kelime-i Şahadet ve Kelime-i Tevhid neyi ifade ediyor? Kuran-ı Kerim’de Allah kendini nasıl tanımlıyor? Kelime-i Şehadet’in birinci kısmına inanıp ikinci kısmına inkar ne anlama gelir?’ sorularını canlı yayında yanıtlayacak.

İslam’ı ayrıştırmadan, bölmeden objektif bir şekilde ekrana taşımayı amaçlayan Ali Rıza Temel, programda Allah’ın emirlerini, Hz. Muhammed’in öğütlerini, sahabelerin hayatlarından örnekleri canlı yayında ele alacak.

Muhsin Bay’ın sunumu Ali Rıza Temel’in yorumlarıyla Gönül Sohbetleri 13 Eylül’den itibaren her Cuma 23:30’da Kanal 7 ekranlarında…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR