Gezi - Dünyayı Geziyorum 27.07.2019 19:42

Dünyayı Geziyorum - Finlandiya 2 - 28 Temmuz

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu bölüm izleyicilerini Finlandiya’nın birbirinden güzel şehirlerine keşfe çıkardı.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum’da bu bölüm izleyiciler Finlandiya’da; yeşile, doğaya ve ışıl ışıl nehirlerin manzarasına doydu. Helsinki’nin başucunda bulunan Turku şehrinden gezisine başlayan Tunca, sonra Ortaçağ’dan fırlamış kartpostal güzelliğindeki Porvoo’ya gitti. Porvoo’nun yüksek tepelerine çıkıp şehrin eşsiz manzarasına kuş bakışı baktı. Şehrin içinde rengârenk bulunan ahşap evlerin yer aldığı sokakları gezen Özlem Tunca, uçakla yaptığı bir saatlik yolculuktan sonra Kuzey Kutbuna gitti. Yazın güneşin 24 saat batmadığı Rovaniemi’de bisikletle şehri gezen Tunca, turistlerin akın ettiği bu noktada yapılacak aktiviteleri izleyicilerle paylaştı.

Dünyayı Geziyorum ekibi son olarak, Rovaniemi’de havanın kararmadan güneşin aynı anda doğup batarken oluşturduğu ilginç manzarasını ekrana taşıdı.

Özlem Tunca’nın sunumuyla Dünyayı Geziyorum her Pazar 15:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyayı Geziyorum

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR