Gezi - Dünyayı Geziyorum 21.06.2019 14:19

Dünyayı Geziyorum - Güney Kore-2 | 23 Haziran 2019

Güney Kore'de seyahat ve tatil yapmak isteyenler. Güney Kore'de nereler gezilir, Güney Kore'ye nasıl gidilir,Güney Kore'de yaşam, vize hakkında bilinmesi gerekenler Özlem Tunca'nın sunumu ile Dünyayı Geziyorum'da. Yurt dışı tatili, seyahat, gezi ve daha bir çok şey bu program'da. 

#DünyayıGeziyorum #GüneyKore #Seyahat

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Güney Kore’deki renkli gezisini sürdürüyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu hafta kardeş ülke Güney Kore’yi keşfetmeye devam ediyor. Dünyayı Geziyorum ekibinin bu haftaki ilk durağı Kiraz Çiçeği Festivali oldu. Görüntüsüyle ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan sakura ağaçlarının arasında gezen Özlem Tunca muhteşem görüntüler derledi. Dünyayı Geziyorum ekibi rotasını daha sonra Naminara Adası’na çevirdi. Güney Kore’nin içerisinde bağımsızlığını ilan eden adayı bisikletle dolaşan Özlem Tunca, ada yaşamına göz attı. Naminara Adası’nın tarihi bölgelerini merak eden Dünyayı Geziyorum ekibi adanın önemli isimlerinin mezarlarını ziyaret etti. 

Güney Kore’de Türk kültürünün sergilendiği bir etnoğrafya müzesi olduğunu öğrenen Dünyayı Geziyorum ekibi soluğu burada aldı. Kore Savaşı’ndan bu zamana süren dostluğu anlatan Özlem Tunca müzeyi gezerken duygu dolu anlar yaşadı. 

***

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyayı Geziyorum

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR