Yaşam - Dünyanın Tadı 17.05.2019 21:22

Dünyanın Tadı - Amasya-2 | 18 Mayıs 2019

Dünya lezzetleri, yöresel ve evrensel yemekler, yemek tarifleri, yörelerin tatlı ve yemekleri ile dolu bir program... Amasya bölümünde hem seyahat etmek hem de yöresel lezzetler tatmak isteyenler Yasin Esirgenç'in sunduğu Dünyanın Tadı tarihi mekanları, gezilecek yerleri ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.  

#DünyanınTadı #Amasya  #Seyahat

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. Ramazan sofraları için farklı lezzetlerin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta şehzadeler şehri Amasya’dan izleyici karşısına çıkacak.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta köklü tarihi, benzersiz yemekleriyle Amasya’da iftar sofrasına oturacak. Yasin Esirgenç ilk olarak özellikle sahurda tüketilen erişte pilavının yapımını öğrendi. Amasya’nın tarihi konaklarından birine misafir olan Dünyanın Tadı ekibi burada patlıcan yatağında lokum yapımına eşlik etti.

Dünyanın Tadı ekibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Amasya’da Yeşilırmak üstünde Sümbül Hatun kebabının püf noktalarını öğrendi. Bölge rehberinden Amasya’nın tarihini dinleyen Esirgenç duydukları karşısında çok etkilendi.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR