Sohbet - Cuma Sohbetleri 15.03.2019 18:15

Cuma Sohbetleri - 15 Mart 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenler Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm, Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “Anne ve babaya küs kalmanın günahı nedir? Dövme yaptırmak günah mıdır? Adak yerine getirilmezse günahı nedir? Muska yaptırmak günah mıdır? Kabir azabı nasıl olacak?” sorularını yanıtladı.

“Anne ve babaya küs kalmanın günahı nedir?” sorusuna Necmettin Nursaçan, anne ve babayla küs kalmanın doğru olmadığını, Recep ayında olduğumuzu, kırgınlıkların, dargınlıkların bitmesi gerektiğini, o zaman bereket, mutluluk, huzur, sevgi, saygı olacağını belirtti.

“Adak yerine getirilmezse günahı nedir?” sorusuna ise Nursaçan, kişinin gücü yetmiyorsa, gücü yettikten sonra, maddi imkanı yerinde olduktan sonra adağın yerine getirilmesi gerektiğini aktardı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR