Gezi - Gündüz Gece 09.03.2019 20:51

Gündüz Gece - Nevşehir - 9 Mart 2019

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden Nevşehir’de keyifli bir geziye çıktı.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm peri bacalarıyla, antik kentleriyle İç Anadolu’nun parlayan yıldızlarından olan Nevşehir’den renkli görüntülerle evlere konuk oldu. Kürşat Nevşehir’de ilk olarak yapımı Selçuklu Devleti’ne dayanan Nevşehir Kalesi’ne gitti. Aradan geçen yüzyıllara rağmen ayakta kalmayı başarmış kaleyi gören Kürşat hayranlığını gizleyemedi. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı turistlerin ilgi odağı haline gelen yer altı şehri oldu. Geçmiş zamanda insanların yaşam alanı olan şehri gezen Kürşat o şartlardaki insanların günlük hayatlarıyla ilgili bilgi aldı.

Gündüz Gece ekibi rotasını Meryem Ana Kilisesi’ne çevirdi. Kilisenin muhteşem atmosferinden etkilenen Kürşat tarihi dokuyu yerinde inceledi. Bunca tarihi gezinin ardından acıkan Kürşat, Nevşehir tavası ve çalış böreğinin tadına bakarken, bölge halkıyla hoş bir sohbet gerçekleştirdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR