Önden GidenlerÖmer Döngeloğlu ile - 22 Şubat 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Kurra Hafız Sanaullah Habib konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Kabirde hayat var mıdır? Kabir hayatı nasıldır? Ölüler kabre gelenleri görürler mi? İnsan mezar kazmayı ilk kimden öğrendi? İlk mezara gömülen insan kimdir? Mezar derinliğinin dini bir ölçüsü var mıdır? Kadınların mezarları neden erkeklerden daha derin kazılır? Hz. Muhammed mezardaki ölülerle konuşmuş mudur?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, ahiret hayatının ölümle başladığını, kabir hayatının olduğunu ve insanın ilk mezarı bir kargadan öğrendiğini söyledi. 

Ayrıca Döngeloğlu, İsrafil’in sura iki defa üfleyeceğini, ilk surda bütün canlıların öleceğini, ikinci surda ise bütün canlıların dirileceğini belirtti.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Mevlana Halid-i Bağdadi Camii İmam Hatibi Fatih Yılmaz konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Nafile ibadet nedir? Nafile ibadetlerin yeri ve zamanı var mıdır? Nafile ibadetlerin Hz. Muhammed’in hayatındaki yeri nedir? Hz. Muhammed hangi nafile ibadetleri sıkça yapardı? Hz. Muhammed’in ibadet hayatı nasıldı?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, nafile ibadetlerle ilgili merak edilenleri izleyiciye aktardı. Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in nafile ibadet olarak en çok dua ettiğini belirtti.

Ayrıca Döngeloğlu, dua etmek için abdestli olmanın şart olmadığını fakat abdestli olmanın daha iyi olacağını açıkladı.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet