Gezi - Gündüz Gece 23.02.2019 15:16

Gündüz Gece - Yalova 2 - 23 Şubat 2019

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm Yalova’daki serüvenine kaldığı yerden devam etti.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm İstanbul’dan kaçmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettikleri rotalardan biri olan Yalova gezisiyle ekrana geldi. Kürşat’ın bu bölümdeki ilk durağı Yalova’nın simgelerinden Yürüyen Köşk oldu. Atatürk’ün Yalova’ya gittiğinde konakladığı köşkün öyküsünü dinleyen Kürşat, köşkteki tarihi atmosferden çok etkilendi. Gündüz Gece ekibi daha sonra Yalova’nın şifalı su kaynaklarına gitti. Her yıl yüzlerce turistin ziyaret ettiği termali gezen Kürşat şifalı suların hangi hastalıklara iyi geldiğini izleyicileri için öğrendi.

Bunca gezinin ardından Yalova’nın lezzetlerini tatmak isteyen Gündüz Gece ekibi köylü teyzelerle toplanıp çoban kavurma yaptı. Teyzelerin sohbetleriyle keyiflenen Kürşat seslendirdiği türkülerle kulakların pasını sildi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR