Dünyanın Tadı - Konya | 23 Şubat 2019

Dünya lezzetleri, yöresel ve evrensel yemekler, yemek tarifleri, yörelerin tatlı ve yemekleri ile dolu bir program... Konya bölümünde hem seyahat etmek hem de yöresel lezzetler tatmak isteyenler Yasin Esirgenç'in sunduğu Dünyanın Tadı tarihi mekanları, gezilecek yerleri ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı. Bu bölümde yağ somonu, sirkencubin şerbeti, patlican orta yemeği , etli ekmek, tutmaç çorbası, furun kebabı ve Konya usulü su böreği tariflerini bulacaksınız.

***

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Mevlana’nın şehri Konya’dan izleyici karşısına çıkacak. 

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta Selçuklu Devleti’nin başkenti Konya’da eşsiz bir lezzet şölenine katılacak. Yasin Esirgenç Konya’da ilk olarak Konyalıların kahvaltıda severek tükettiği yağ somununu tatmaya gitti. Pizzaya rakip olan bu lezzeti deneyen Esirgenç ailesi çarşı esnafıyla keyifli bir sabah sohbeti gerçekleştirdi. Her yöresi buram buram tarih kokan Konya’nın geçmişten bugüne gelen lezzetlerini arayan Dünyanın Tadı ekibi Mevlana zamanında yapılan bir şerbet olduğunu öğrendi. İyinin ve kötünün bir arada geçinebileceğini simgeleyen Sirkencubin şerbetini içen Yasin Esirgenç, şerbetin hikayesinden çok etkilendi.

Konya dendiğinde akla ilk gelen yemek olan etli ekmeği yerinde tatmak isteyen Dünyanın Tadı ekibi soluğu ocak başında aldı. Ustasından etli ekmeğin özelliklerini dinleyen Yasin Esirgenç etli ekmeği yerken kendinden geçti. 

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

#DünyanınTadı #Konya #Seyahat

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet