Önden GidenlerÖmer Döngeloğlu ile - 1 Şubat 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Ayazağa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Hz. Muhammed’in namazların ardından okuduğu dualar nelerdir? Farzların dışında sünnet ve nafile ibadetleri neden yapılır? Hz. Muhammed ibadete nasıl hazırlanırdı? Duaların kabul olduğu nasıl anlaşılır? Kaç çeşit günah vardır?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in abdest almayı, bütün namazları vaktinde kılmayı öğrettiğini belirtti.

Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in Bedir savaşından önce Allah’a dua ettiğini, Allah’ın Hz. Muhammed’in duasını kabul ettiğini ve gökten melekler indirdiğini söyledi.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Mevlana Halid-i Bağdadi Camii İmam Hatibi Fatih Yılmaz konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Nafile ibadet nedir? Nafile ibadetlerin yeri ve zamanı var mıdır? Nafile ibadetlerin Hz. Muhammed’in hayatındaki yeri nedir? Hz. Muhammed hangi nafile ibadetleri sıkça yapardı? Hz. Muhammed’in ibadet hayatı nasıldı?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, nafile ibadetlerle ilgili merak edilenleri izleyiciye aktardı. Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in nafile ibadet olarak en çok dua ettiğini belirtti.

Ayrıca Döngeloğlu, dua etmek için abdestli olmanın şart olmadığını fakat abdestli olmanın daha iyi olacağını açıkladı.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet