Önden Gidenler - Hz. Eyyub (A.S) Neden Eşini Döveceğine Dair Yemin Etti?

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler’de bu hafta Hz. Eyyub (a.s)’ın hayatı ekranlara taşındı.

Ömer Döngeloğlu, programda Hz. Eyyub (a.s)’ın hastalığı ve hastalığı karşısında gösterdiği sabrı anlattı.  Hz. Eyyub Peygamber hastalandığı ve uzun süre iyileşmediği için çevresindeki Müslümanlar’ın Müslüman’lıktan vazgeçtiklerini anlatan Döngeloğlu, Eyyub peygamberin hanımından başka onun peygamberliğine inanan sadece 2 Müslüman kaldığını söyledi.

Eyyub peygamberin hastalığının tahminen 15 yıl sürdüğünü belirten Ömer Döngeloğlu bu süre zarfında sadece eşinin yanında olduğunu ve bir gün eşine içecek çorba bile bulamadığını için saçını dibinden keserek pazarda sattığını anlattı.

Ömer Döngeloğlu,  Eyyub peygamberin hanımını döveceğine dair ettiği yemin olayını da anlattı.

 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Mevlana Halid-i Bağdadi Camii İmam Hatibi Fatih Yılmaz konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Nafile ibadet nedir? Nafile ibadetlerin yeri ve zamanı var mıdır? Nafile ibadetlerin Hz. Muhammed’in hayatındaki yeri nedir? Hz. Muhammed hangi nafile ibadetleri sıkça yapardı? Hz. Muhammed’in ibadet hayatı nasıldı?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, nafile ibadetlerle ilgili merak edilenleri izleyiciye aktardı. Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in nafile ibadet olarak en çok dua ettiğini belirtti.

Ayrıca Döngeloğlu, dua etmek için abdestli olmanın şart olmadığını fakat abdestli olmanın daha iyi olacağını açıkladı.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet