Önden GidenlerÖmer Döngeloğlu ile - 11 Ocak 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu hafta, Kurra Hafız Oğuzhan Bahtiyaroğlu oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Mekke’nin fethinde neler yaşandı? Fetih yolundaki ibretlik olaylar nelerdir? Hz. Muhammed Mekke’nin fethi sırasında karşılaştığı aile ile neler yaşadı? Son muhacir kimdir? Hz. Muhammed’in Mekke’deki evini müşriklere kim sattı?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in Mekke’yi fethe giderken Mekke yolunda bir köpek ve yavrularını gördüğünü, o köpek ve yavruları zarar görmesin diye Hz. Muhammed’in ordunun yolunu değiştirdiğini ve başka yoldan gittiğini belirtti.

Programda ayrıca Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in sadece Halime’nin çocuklarıyla süt kardeş olmadığını, Süveybe’nin çocuklarıyla da süt kardeş olduğunu söyledi.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Mevlana Halid-i Bağdadi Camii İmam Hatibi Fatih Yılmaz konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Nafile ibadet nedir? Nafile ibadetlerin yeri ve zamanı var mıdır? Nafile ibadetlerin Hz. Muhammed’in hayatındaki yeri nedir? Hz. Muhammed hangi nafile ibadetleri sıkça yapardı? Hz. Muhammed’in ibadet hayatı nasıldı?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, nafile ibadetlerle ilgili merak edilenleri izleyiciye aktardı. Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in nafile ibadet olarak en çok dua ettiğini belirtti.

Ayrıca Döngeloğlu, dua etmek için abdestli olmanın şart olmadığını fakat abdestli olmanın daha iyi olacağını açıkladı.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 12 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet