Önden GidenlerÖmer Döngeloğlu ile - 4 Ocak 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu hafta, Muhsin Kara ve Enes Kara konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Mekke’nin fethindeki ibretlik olaylar nelerdir? Hz. Muhammed’in Mekke’deki evini müşriklere kim sattı? Hz. Muhammed’in sabah namazı ile ilgili müjdesi nedir?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, sabah namazını erkeklerin camide, kadınların ise evde kılıp ardından iki rekat işrak namazı kıldıklarında bir hac sevabı kazanacaklarını, bunun Hz. Muhammed’in sabah namazı ile ilgili müjdesi olduğunu belirtti.

Döngeloğlu, Hz. Muhammed’in Mekke’yi fethinden sonra şehre başı önde girdiğini, önünde deveyi çeken Bilal-i Habeşi olduğunu, Bilal-i Habeşi’nin Kabe’nin çatısına çıkıp ilk defa ezan okuduğunu, İslam’a girmemiş insanların ezandan sonra Müslüman olduklarını söyledi.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 19 Nisan 2019

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu bölüm, Hafız Fatih Turgut konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Berat kandili nedir? Berat kandilinin faziletleri nelerdir? Berat kandilinde okunacak dualar nelerdir? Berat kandilinde nasıl ibadet edilmeli? Hz. Muhammed Şaban ayının on beşinci gecesini nasıl değerlendirdi? Şaban ayının on beşinci gecesi Allah kullarına nasıl seslendi?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, Kur’an-ı Kerim’in Berat gecesinde Levh-i Mahfuz’a indirildiğini, dünyaya ise Kadir gecesinde indirildiğini açıkladı.

Ayrıca Döngeloğlu, Berat kandilinde tövbe edilmesi, Allah’a dua edilmesi, günahlardan arınılması gerektiğini söyledi.

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 19 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet