Cuma Sohbetleri - 4 Ocak 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenler Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm, Bahçelievler Şehit Mehmet Karaaslan Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “Başkasının yerine oruç tutulur mu? Büyü yaptırmanın günahı nedir? İkindi vakti mezarlığa gitmek günah mı? Dövme yaptırmak günah mıdır?” sorularını yanıtladı.

“Büyü yaptırmanın günahı nedir?” sorusuna Necmettin Nursaçan, büyü yaptırmanın büyük günahlardan biri olduğunu, ağzı dualı bir kişiye gidip büyünün bozdurulabileceğini, gerçekle alakası olmayan şeyler söyleyen kişiye itibar edilmemesi gerektiğini açıkladı.

“İkindi vakti mezarlığa gitmek günah mı?” sorusuna ise Nursaçan, ikindi vakti mezarlığa gitmenin günah olmadığını, mezarlığa ziyaretten maksadın dua olduğunu söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet