Gezi - Dünyayı Geziyorum 28.12.2018 13:43

Dünyayı Geziyorum - Pakistan | 30 Aralık 2018

Pakistan'da seyahat ve tatil yapmak isteyenler. Pakistan'da nereler gezilir, Pakistan'a nasıl gidilir,  Pakistan'da yaşam, vize hakkında bilinmesi gerekenler Özlem Tunca'nın sunumu ile Dünyayı Geziyorum'da. Yurtdışı tatili, seyahat, gezi ve daha bir çok şey bu program'da.

#DünyayıGeziyorum #Pakistan #ÖzlemTunca

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Türkiye’yle kardeşlik ilişkileri çok kuvvetli olan Pakistan’dan evlere konuk olacak.   

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri ekrana taşıyan Dünyayı Geziyorum izleyicilerini oturdukları yerden gezdirmeye devam ediyor. Özlem Tunca bu hafta yüzlerce medeniyete ev sahipliği yapmış olan Pakistan’dan izleyici karşısına çıkacak. Özlem Tunca Pakistan’da ilk olarak meşhur caddeleri gezdi. Pakistan’ın ikinci büyük şehri Lahor’da günlük yaşama göz atan Özlem Tunca ülkenin tarihini izleyicileri için anlattı. Ülkenin en önemli sembollerinden Padişah Camii’ni merak eden Dünyayı Geziyorum ekibi soluğu camide aldı. Zenginliği simgeleyen mermer kubbeleri, kırmızı duvarları ve çok önemli kutsal emanetlere ev sahipliği yapmasıyla dikkat çeken camiyi gezen Özlem Tunca çok etkilendi. Babür imparatorlarının ince zevkiyle bezeli olan camide Hz. Muhammed’in sarığı, saç teli ve ayak izini gören Özlem Tunca duygularına engel olamadı. 

Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Lahor’daki gece hayatını gözlemlemek için meşhur yemek caddesine gitti. İlginç sokak lezzetlerinin ve kültürel gösterilerin yer aldığı caddeyi gezen Özlem Tunca renkli görüntüler derledi.

***

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar  Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyayı Geziyorum

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR