Sohbet - Cuma Sohbetleri 14.12.2018 18:15

Cuma Sohbetleri - 14 Aralık 2018

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenler Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm, Fatih Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “Tedavi yöntemiyle bebeklerin cinsiyetini önceden belirlemek günah mıdır? Güneş doğarken namaz kılınır mı? Şükür namazı nedir? Hacet namazı nedir? Dua kaderi değiştirir mi?” sorularını yanıtladı.

“Tedavi yöntemiyle bebeklerin cinsiyetini önceden belirlemek günah mıdır?” sorusuna Necmettin Nursaçan, Allah’ın dilediğini yarattığını, dilediğine kız verdiğini, dilediğine ise erkek verdiğini, bu yöntemin dinen caiz olmadığını belirtti.

“Güneş doğarken namaz kılınır mı?” sorusuna ise Nursaçan, güneş doğarken ve batarken namaz kılmanın mekruh olduğunu söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR