Dr. Feridun Kunak Show - 13 Aralık 2018

Alternatif tıbbı modern tedavi yöntemleriyle harmanlayıp hastalarının dertlerine çözüm üreten Dr. Feridun Kunak Show’da bu bölüm böbrek sağlığı hakkında bilgiler ekrana taşındı.

Programda “Böbrek taşı nedir? Böbrek taşı nasıl oluşur? Böbrekteki kum nasıl dökülür? Böbrek taşının belirtileri nelerdir? Böbrek taşını engelleyen kür var mı?” soruları yanıtlandı.

Feridun Kunak, böbrekteki taştan, iltihaptan kurtulmak için bol su içilmesi gerektiğini, su içilmediği zaman böbreklerde sıkıntı olabileceğini belirtti. bağırsakların içerisinde probiyotik adında faydalı mikroplar olduğunu söyleyen Kunak, bunlarda bozulma olursa kişide hastalık olabileceğini açıkladı.

Böbrekte taşların oluşumu birçok faktörün bir araya gelmesi ile ortaya çıkmaktadır. Böbrek taşı kişide çok şiddetli böbrek ağrısına sebep olan, kişinin günlük yaşantısını da olumsuz etkileyebilen bir hastalıktır. Dr. Feridun Kunak, içerisinde arpa ve ayrık otu olan böbrek taşını gideren, bağırsakları çalıştıran, savunma sistemini güçlendiren doğal sirke yapımını ekrana getirdi. Kunak, sirkeyi yirmi gün beklettikten sonra süzüp yemek aralarında bir fincan içilmesini tavsiye etti.

Programda ayrıca Kunak, içerisinde kaya levreği taşı ve limon suyu olan böbrek taşına mani olan kür tarifi verdi. Kunak, limon suyunun içerisinde bir gün bekletilen taşın zeytinyağı koyduktan sonra içilmesini önerdi.

Sağlıktan güzelliğe hayat kurtaran pratik bilgilerle bezeli Dr. Feridun Kunak Show Pazartesi-Perşembe 09:20’de Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet