Gezi - Gündüz Gece 01.12.2018 22:25

Gündüz Gece - Siirt 2 - 1 Aralık 2018

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm derin tarihi, renkli insanları ve muhteşem mutfağıyla Siirt’teki gezisine kaldığı yerden devam etti.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Siirt’ten izleyici karşısına çıktı. Kürşat Siirt’te bu bölüm ilk olarak birçok cilt hastalığına şifa olan bıttım sabunu atölyesine gitti. Sabunun özelliklerini ustasından dinleyen Kürşat, atölyede sabun işine el attı. Siirt mutfağının olmazsa olmazlarından büryan kebabını yerinde yemek isteyen Gündüz Gece ekibi soluğu kebapçıda aldı. Pidenin üzerine özel olarak hazırlanan etin eklenmesiyle ortaya çıkan bu lezzet Kürşat’ın aklını başından aldı.

Gündüz Gece ekibinin Siirt’teki son durağı ise köylü teyzelerin sofrası oldu. Teyzelerle birlikte serbidev yemeği yapan Kürşat kahkaha dolu sohbetlere imza attı. Teyzelerin yaşam öykülerini dinleyen Kürşat, türküleriyle onlara eşlik etti.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR