Sohbet - Önden Gidenler 30.11.2018 16:21

Ömer Döngeloğlu ile Önden Gidenler - 29 Kasım 2018

İslam’a gönülden bağlı nesiller yetiştirmenin yolları, Ashab-ı Kiram’ın örnek ahlakı ve İslam tarihine dair merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu Önden Gidenler programına bu hafta, Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Dünya İkincisi Abdülkerim İleri konuk oldu. Program, Ömer Döngeloğlu’nun duası ile başladı.

Ömer Döngeloğlu “Söz ve nişanlılık döneminde nikah kıymak doğru mudur? İslam’da evlilik öncesi flört caiz midir? Evlenmek Allah’ın emri midir? Evlenmeyen kimse günaha girer mi? Hiç evlenmemiş Peygamber var mıdır? Hz. Muhammed neden çok evlilik yapmıştır? Çok eşli Peygamberler kimlerdir?” sorularını Kur’an-ı Kerim ışığında canlı yayında cevapladı.

Ömer Döngeloğlu, Allah’ın neslin devam etmesi için evliliği tavsiye ettiğini, evlenmeyen kimsenin günaha girmediğini, nikahsız evliliğin haram, zina olduğunu belirtti.

Hz. Muhammed’in ilk evliliğini yirmi beş yaşında yaptığını söyleyen Döngeloğlu, yirmi beş yıl boyunca başka evlilik yapmadığını, Hz. Hatice öldükten sonra başka evlilikler yaptığını söyledi.

Ayrıca Döngeloğlu, Hz. Davud’un ve Hz. İsmail’in de birden çok eşi olduğunu, Hz. İsa’nın ise hiç evlenmediğini aktardı.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR