Necmettin Nursaçan'la Sohbetler - 24 Kasım 2018

Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın yorumları, başarılı sunucu Muhsin Bay’ın sunumuyla ekrana gelen Nursaçan’la Sohbetler’de; İslamiyet’e dair merak edilenler, Müslümanlar için önemli olan değerler ve müminlerin günlük hayatta dikkat etmesi gereken hususlar Kur’an-ı Kerim rehberliğinde ele alındı.

Necmettin Nursaçan, “Allah’ın isimlerini zikretmenin faydaları var mıdır? Büyü yapılan kişi ne yapmalı? Dövme yaptırmak günah mı?” sorularını canlı yayında cevapladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. “Büyü yapılan kişi ne yapmalı?” sorusuna Necmettin Nursaçan, Allah izin vermeden hiçbir varlığın insanlara zarar veremeyeceğini, büyü yapıldığını düşünen kişinin ise Nas ve Felak surelerini okuması gerektiğini söyledi.

Başka bir izleyiciden gelen “Dövme yaptırmak günah mı?” sorusuna ise Nursaçan, Allah’ın yarattığına müdahalelerde bulunulmaması gerektiğini, dövmenin dizimizce uygun olmadığını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları yanıtladı.

‘Nursaçan’la Sohbetler’ Muhsin Bay’ın sunumu, Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle her Cumartesi 09:50’de Kanal 7’de…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet